WYDARZENIA KULTURALNE ORGANIZOWANE PRZEZ FUNDACJĘ DUNAJ

SZCZEGÓŁY

Fundacja Dunaj Instytut Dialogu przygotowuje liczne wydarzenia związane z aktywizmem na rzecz pokoju i dialogu między kulturami i religiami. Do tej pory wzięliśmy udział w organizacji takich przedsięwzięć jak:

 • Dzień Turecki w ramach Dni Międzynarodowych
 • Wykład pt. “Islam i chrześcijaństwo, różne ścieżki do Jednego” – spotkanie w ramach cyklu “Religie świata”, organizowanego przez Uniwersytet dla Aktywnych w Ciechocinku
 • Wystawa fotografii pt. „Turcja – Europa/Azja w obiektywie Piotra Robakowskiego” na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego we współpracy z Kołem Misjologów UKSW
 • Sympozjum na temat: “Dialog z Islamem?” w Centrum Dialogu Jana Pawła II w Toruniu, z udziałem międzynarodowego grona prelegentów
 • Debata o sytuacji polityczno-społecznej Turcji na uczelni Łazarskiego
 • Kolacje w okresie muzułmańskiego miesiąca postnego – Ramadanu, z udziałem biznesmenów, polityków i władz m. st. Warszawy
 • Wycieczka do Turcji – zwiedzanie najważniejszych historycznie i kulturowo miejsc oraz poznanie ich historii
 • Wykład podczas XX Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm w Zamościu (2015)
 • Spotkanie na temat Turcji z uczniami SP 171 Warszawa Wesoła
 • Spotkanie pt. „Co łączy Turcję z Polską?” w ramach obchodów 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Turcją, we współpracy z Instytutem Dialogu Kultury i Religii UKSW oraz inne o tym samym temacie przeprowadzone w Ośrodku Kultury Ochoty
 • Wieczór Turecki w ramach cyklu spotkań „Oblicza Orientu” w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców
 • Festyn Turecki w Orońsku
 • Dzień Turecki w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu
 • Konferencja pt. „Rola Kobiety w polskim i tureckim społeczeństwie” we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula

Serdecznie zapraszamy do współpracy przy podobnych wydarzeniach – info@dialoginstytut.pl lub 22 245 03 71.

 

Biuro przy ul. Chmielna 26/22 w Warszawie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00

KURS JĘZYKA TURECKIEGO - LEKTORATY I KONWERSATORIUM

SZCZEGÓŁY

Ucz się języka tureckiego w Warszawie! Doświadczeni nauczyciele oferują zajęcia, na których zdobędziesz niezwykle cenną umiejętność posługiwania się tym wspaniałym językiem. Jeśli poszukujesz kursu w dużym mieście, zajęcia prowadzone przez Fundację Dunaj Instytut Dialogu w Warszawie przy ul. Chmielnej 26/22 będą dla Ciebie idealnym miejscem do rozpoczęcia nauki.

Fundacja Dunaj Instytut Dialogu ogłasza zapisy na:

I. NAUKĘ JĘZYKA TURECKIEGO:

 1. GRUPA A1/130 godzin lekcyjnych – 390 PLN – wtorki, rozpoczęcie 19 marca 2019,
 2. GRUPA A1/230 godzin lekcyjnych – 390 PLN – czwartki, rozpoczęcie 21 marca 2019.
 3. GRUPA A2/1 – 30 godzin lekcyjnych – 390 PLN – czwartki, rozpoczęcie 21 marca 2019.

ZAJĘCIA OD GODZINY 17.30

każdy kurs składa się z 15 spotkań, skończy się ostatniego tygodnia czerwca.

Miejsce spotkań: ul. Chmielna 26/22, Warszawa

grupy minimum 5 osób, maximum 10 osób.

ZAPISZ SIĘ – WYPEŁNIJ I WYŚLIJ FOMULARZ KONTAKTOWY

 

II. KONWERSATORIUM JĘZYKA TURECKIEGO:

30 godzin lekcyjnych w domowej atmosferze!

Zajęcia konwersacyjne prowadzone przez native speaker’a – każde spotkanie będzie poruszało inny zakres tematyczny – od kwestii kulturowych, przez tematy poświęcone sytuacji na świecie i w Turcji, po zagadnienia uniwersalne, związane z moralnością, religią, społeczeństwem i wiele innych. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w zajęciach prowadzonych w całości w języku tureckim będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję rozwijania swoich umiejętności językowych, osłuchania się z językiem tureckim, a wreszcie opanowania go. Spotkania będą się odbywać oczywiście przy tureckiej herbacie!

15 spotkań x 2 godziny lekcyjne

 od godziny 17.30

Miejsce – ul. Chmielna 26/22, Warszawa

Koszt – 390 za cały kurs

 

ZAPISZ SIĘ – WYPEŁNIJ I WYŚLIJ FOMULARZ KONTAKTOWY

Wpłaty przyjmujemy gotówką w siedzibie Fundacji lub przelewem (tytuł przelewu koniecznie według poniższego wzoru).

Dane do przelewu:

FUNDACJA DUNAJ INSTYTUT DIALOGU DID

ul. Chmielna 26/22, 00-020 WARSZAWA

BZ WBK:  13 1090 1694 0000 0001 1161 1814

tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE – IMIĘ NAZWISKO

Biuro czynne: poniedziałek-piątek, 9:00-17:00

 

 

 

Dlaczego warto uczyć się języka tureckiego ?

Znajomość języka obcego dziś to konieczność. Ułatwia nam znalezienie pracy, ale też pozwala zawierać zagraniczne znajomości. Dla wielu polskich uczniów idea uczenia się języka tureckiego może wydawać się nieco dziwna, jednakże warto przyjrzeć się dzisiejszemu rynkowi pracy, na którym stale pojawiają się oferty dla osób ze znajomością tego orientalnego. Wystarczy, że zaczniecie naukę a odkryjecie nowe możliwości związane z karierą oraz przygodą poznawania Turcji. Turcja jest centralnym łącznikiem Europy Wschodniej, Azji Środkowej oraz Bliskiego Wschodu – to położenie sprawia że robienie interesów z Turcją jest koniecznością.

Już od czasów prehistorycznych Turcja była pomostem między Europą a Bliskim Wschodem. Potężne Imperium Osmańskie skonsolidowało w jednej cywilizacji dużą część Europy Wschodniej oraz Bliski Wschód aż do początku XX wieku. Dlatego też smak tureckiej kultury jest kosmopolitycznie bogaty, łączy w sobie dawne tradycje i nowoczesne myślenie.

Nauka języka tureckiego daje dostęp do wielu nowych możliwości w świecie biznesu, badań naukowych oraz technologicznych, a także w sferze  nauki i dziennikarstwa. Obecnie studenci w Turcji na ogromną skalę uczą się języka angielskiego, podczas gdy w Polsce język angielski nie jest już wystarczający. Coraz częściej liczy się umiejętność władania kilkoma językami. W Polsce tylko niewielka liczba ludzi uczy się języka tureckiego. Język turecki – wraz z ponad 200-tu milionową populacją jego uzytkowników – znajduje się na 5-tym miesjcu wśród najbardziej rozpowszechnionych jezyków na świecie. W obecnych czasach wzrasta zapotrzebowanie na kadry potrafiące posługiwać się tym bardzo popularnym językiem. Nauka języka tureckiego to inwestycja, która w bardzo krótkim czasie przyniesie wymierne efekty.

ZAPRASZAMY!!!                            

WARSZTATY KUCHNI TURECKIEJ

SZCZEGÓŁY

Fundacja Dunaj Instytut Dialogu pragnie zaprosić państwa do udziału w kursie przygotowywania potraw tureckich.

Warsztaty kulinarne – Kuchnia Turecka

Koszt – 300 zł za cały kurs (w cenie kursu zawarty jest koszt produktów niezbędnych do przygotowania potraw).

Podczas zajęć uczymy się przygotowania flagowych potraw kuchni tureckiej, w tym zup, dań mięsnych i bezmięsnych, deserów, oraz wypieków i przekąsek. Każdy uczestnik/uczestniczka warsztatów będzie miał/miała okazję zapoznać się ze sposobem przygotowania potraw,  jak również  z ich smakiem :).

10 spotkań x ok. 2 godz. + 1 spotkanie GRATIS!

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę, od godz. 11:00.

Grupa min. 8 osób;

START – 15 października 2016r. (SOBOTA)

Miejsce – ul. Łucka 20/75, Warszawa;

Wpłaty przyjmujemy gotówką w siedzibie Fundacji lub przelewem (tytuł przelewu koniecznie według poniższego wzoru).

Dane do przelewu:

FUNDACJA DUNAJ INSTYTUT DIALOGU DID

ul. Chmielna 26/22, 00-020 WARSZAWA

BZ WBK:  13 1090 1694 0000 0001 1161 1814

tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE – IMIĘ NAZWISKO

Biuro czynne: poniedziałek-piątek, 9:00-17:00

Zapraszamy!

Kuchnia turecka jest bardzo bogata, mimo iż bazuje zazwyczaj na prostych połączeniach. Z pewnością zetknęli się Państwo z flagowymi potrawami kuchni tureckiej.Podczas kursu dołożymy wszelkich starań, aby mogli Państwo nauczyć się przygotowania tych oraz innych wspaniałych potraw kuchni tureckiej. Gwarantujemy sympatyczną atmosferę.

WYPEŁNIJ I WYŚLIJ FORMULARZ REKRUTACYJNY

Kontakt: 22 415 20 14 albo info@dialoginstytut.pl.

WARSZTATY SZTUKI EBRU

SZCZEGÓŁY

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach plastycznych – Sztuki Zdobienia Ebru!

Ebru to tradycyjna turecka sztuka zdobienia papieru. Niesamowite efekty osiągane są dzięki rozprowadzaniu farb za pomocą pędzelków i patyczków w zagęszczonej tłustą substancją wodzie, na którą następnie kładzie się papier – wzory odbijają się na nim. Proces ten nazywany jest także marmurkowaniem, z czego wynika jedna z nazw gotowego rysunku – papier marmurkowany, lub po prostu papier turecki. W sztuce tej najczęściej stosuje się motywy roślinne, ornamentalne, plecionkowe oraz rysunki meczetów i półksiężyców. Ebru narodziło się prawdopodobnie około XIII wieku i rozpowszechniło się w Anatolii dzięki bogatej kaligrafii i sztuce dekorowania książek w wykonaniu Turków osmańskich. Obecnie Ebru staje się coraz bardziej popularne na całym świecie.

Od 2014 roku sztuka Ebru znajduje na liście niematerialnego dziedzictwa UNESCO – z Fundacją Dunaj Państwo także mogą poznać jej tajniki! Serdecznie zapraszamy do udziału!

W przypadku zainteresowania, szczegółowych informacji udzielamy za pośrednictwem maila (info@dialoginstytut.pl), telefonu (22 245 03 71) lub bezpośrednio w siedzibie Fundacji przy ul. Chmielniej 26/22 w Warszawie w godzinach 9:00 – 17:00.

WARSZTATY MUZYCZNE - NAUKA GRY NA NEY'U

SZCZEGÓŁY

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach muzycznych – Nauka Gry na Ney’u!

Ney to rodzaj fletu popularny już w czasach starożytności na obszarze Bliskiego Wschodu, uznawany za tradycyjny, jeden z najstarszych, a w niektórych krajach regionu jedyny instrument dęty. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych instrumentów kultury tureckiej. Wyróżnia się co najmniej 22 rodzaje fletu o nazwie Ney – różnią się budową oraz wydawanym dźwiękiem.

Sztuka gry na Ney’u jest ponoć trudniejsza do opanowania niż w przypadku gry na flecie, dlatego tym bardziej zachęcamy do sprawdzenia swoich możliwości!

W przypadku zainteresowania, szczegółowych informacji udzielamy za pośrednictwem maila (info@dialoginstytut.pl), telefonu (22 415 20 14) lub bezpośrednio w siedzibie Fundacji przy ul. Wiejskiej 18/7a w Warszawie w godzinach 8:30 – 17:00.

KURS JĘZYKA POLSKIEGO ORAZ WARSZTATY KUCHNI POLSKIEJ

SZCZEGÓŁY

Fundacja Dunaj serdecznie zaprasza do udziału w kursie nauki języka polskiego!

Jeśli jesteś obcokrajowcem i planujesz zostać w Polsce, z pewnością przyda Ci się znajomość języka polskiego – zapraszamy na kurs organizowany przez Fundację Dunaj w Warszawie! Zajęcia będą prowadzone w języku polskim i angielskim przez native speaker’ów. Spotkania dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny zegarowej (2 godziny lekcyjne).

 • GRUPA POCZĄTKUJĄCA A1/160 godzin lekcyjnych (I semestr)
 • GRUPA POCZĄTKUJĄCA A1/260 godzin lekcyjnych (II semestr – kontynuacja)
 • GRUPA ŚREDNIOZAAWANSOWANA A2/160 godzin lekcyjnych (III semestr)

Zajęcia rozpoczynają się od połowy października – szczegóły dotyczące terminów wkrótce!

Miejsce spotkań: ul. Łucka 20/75, Warszawa

Koszt – 570 zł za cały kurs

 

Serdecznie zapraszamy również do udziału w kursie przygotowania polskich potraw!

Bigos? Pierogi? A może masz chęć na oscypka z żurawiną? Jeśli chcesz poznać tajniki jednej z najstarszych tradycyjnych kuchni świata – kuchni polskiej – serdecznie zapraszamy do udziału w naszym kursie!

Koszt – 300 zł za cały kurs (w cenie kursu zawarty jest koszt produktów niezbędnych do przygotowania potraw).

Podczas zajęć uczymy się przygotowania flagowych potraw kuchni polskiej (również staropolskiej) – w tym zup, dań mięsnych i bezmięsnych, deserów, oraz wypieków i przekąsek. Każdy uczestnik/uczestniczka warsztatów będzie miał/miała okazję zapoznać się ze sposobem przygotowania potraw,  jak również  z ich smakiem 🙂

10 spotkań x ok. 2 godz. + 1 spotkanie GRATIS!

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę, od godz. 13:30.

Grupa min. 8 osób;

START – 15 października 2016r. (SOBOTA)

Miejsce – ul. Łucka 20/75, Warszawa;

 

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym: info@dialoginstytut.pl lub telefonicznie: 22 415 2014.

Biuro przy ul. Chmielniej 26/22 w Warszawie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00