MISJA

Pomimo faktu, że świat, w którym żyjemy, jest coraz częściej wspominany przez konflikty, wojny i łamanie podstawowych praw człowieka, nasza platforma powstała, aby przyczynić się do budowy pokojowego i bezpiecznego świata, w którym prawa i wolności każdego człowieka są chronione, biorąc pod uwagę, że każdy człowiek jest ważną istotą.

Wierzymy, że silne i efektywne społeczeństwo obywatelskie jest ważniejsze niż kiedykolwiek na poziomie lokalnym i globalnym. Współpracujemy z naukowcami, studentami, pisarzami, dziennikarzami, politykami, organizacjami pozarządowymi, wszystkimi grupami społecznymi i dążymy do budowania świadomości i wpływu na łamanie praw człowieka w społeczeństwie.

Jako Platforma Praw Człowieka, naszym celem jest zwrócenie uwagi na prawa podstawowe, które istnieją i wymagają ochrony ze względu na fakt, że każda osoba jest człowiekiem, niezależnie od rasy, religii, języka, płci, ideologii, światopoglądu, a także podniesienie świadomości w zakresie ochrony tych praw i zabranie głosu w sprawie naruszania praw człowieka.

Uważamy, że jest to konieczne dla ochrony istniejących praw człowieka. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić wrażliwość poprzez działania akademickie, społeczne i kulturalne oraz okazywać niezbędną pokojową postawę, nie milcząc o jakimkolwiek naruszaniu praw. Wierząc, że istnieje o wiele więcej działań, które można rozwinąć w tej dziedzinie. Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby uczynić świat bardziej sprawiedliwym miejscem dzięki innowacyjnemu i zrównoważonemu podejściu.

WIZJA

Platforma Praw Człowieka Dunaj marzy o świecie, w którym ludzka godność jest chroniona, doskonała demokracja funkcjonuje, a my żyjemy w pokoju, chroniąc prawa wszystkich. Wierzymy, że możemy budować przyszłość w pokoju i harmonii, postrzegając różnice między ludźmi jako bogactwo i chcemy wnieść nasz najlepszy wkład w tej dziedzinie.

Nasze Główne Wartości

Dunaj Human Rights Academy

Jako platforma Praw Człowieka udało nam się wraz z partnerami zrealizować wydarzenie w formie akademii,miało miejsce 17-18 października. Naszymi partnerami były Stowarzyszenie Nigdy Więcej i

Read More »