Bycie Dzieckiem Podczas Kryzysu Humanitarniego

Zapraszamy na naszą wystawę z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka!
Również dla naszego Instytutu ochrona praw dziecka stanowi niezwykle istotną kwestię, zwłaszcza w obliczu trwających nieustannie kryzysów humanitarnych. Głównym celem wystawy jest zwiększenie świadomości na temat ochrony praw dziecka – zwłaszcza dzieci, które mają za sobą doświadczenie bycia uchodźcą – poprzez rozpowszechnianie prawdziwych historii tych dzieci, a także zaprezentowanie wykonanych przez nie prac plastycznych. 
Aby poszerzyć swoją świadomość na temat kondycji dzieci w czasie kryzysu humanitarnego, zapraszamy na naszą wystawę, która odbędzie się w hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie.


Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka nasi wolontariusze z platformy praw człowieka zorganizowali wystawę w Holu Głównym Dworca Centralnego w Warszawie. Odbyła się w niedzielę 19 listopada 2022 roku.
Przekazaliśmy informację o dzieciach-uchodźcach z 17 krajów. Zaprezentowaliśmy również wzruszające obrazki narysowane przez te dzieci. Mogliśmy na nich dostrzec odczucia: bólu, smutku i rozpaczy z powodu opuszczania swoich domów, krajów, bliskich i znajomych.

W celu ochrony dzieci i zapewnienia im bardziej sprzyjających środowisk, „Konwencja o prawach dziecka” została podpisana przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 roku i od tego czasu 20 listopada obchodzimy „Międzynaradowy Dzień Praw Dziecka”. Zapraszamy was do obejrzenia prac dzieci!