Konkurs Fotograficzny: Różnorodność Kulturowa

Masz ochotę na zabawny weekend i szansę na wygranie nagród?

Podobnie jak w zeszłym roku organizujemy konkurs fotograficzny. Jest to coś więcej niż konkurencja. Dzięki temu konkursowi poprzez sztukę chcemy rozpowszechniać naszą kulturę, różnice i różnorodność w społeczeństwie.

Zrobimy zdjęcia podczas spaceru wyznaczoną trasą. Nagrodzone zostaną 4 najlepsze zdjęcia wybrane przez jury.

Jury

Iwona Makowska – varsavianistka. Pracuje w instytucji kultury, gdzie zajmuje się fotografiami archiwalnymi. W wolnym czasie lubi odkrywać mało znane i nieoczywiste miejsca w Warszawie i fotografować je. Od 11 lat prowadzi bloga „warszawskie mozaiki”.

Katarzyna Cyrulska, urodzona w 1975 roku, w Warszawie. Zafascynowana fotografią od dziecka. 15 lat temu postanowiła zamienić swoją pasję w zawód i rozpoczęła swoją przygodę z fotografią na dobre. Zaczynała od fotografii krajobrazowej i dziecięcej, dziś fotografuje głównie kobiety w swoim warszawskim studiu.

Tetyana Kachmar
Z zawodu inżynier budownictwa, z pasji fotograf. Próbuje udowodnić, że obie te profesje da się doskonale połączyć. Uwielbia spacerować po Warszawie z aparatem w ręku i chwytać najciekawsze architektoniczne (i nie tylko) kadry. Od 5 lat prowadzi instagramowy profil „Warszawa Miasto24”

Wiesia Bel – Miłośniczka fotografii, na emeryturze. Lubi wodę, las i niebo (loty). A najbardziej lubi podróże bliskie, dalekie i spacery zawsze z aparatem fotograficznym w ręku.

Temat: Różnorodność Kulturowa

Nagrody:
1. 300 zł
2. 200 zł
3. 100 zł


Nasza platforma Kultura i Sztuka w sobotę zorganizowali konkurs fotograficzny, podczas którego wspólnie z uczestnikami spacerowaliśmy, robiliśmy piękne zdjęcia i rozmawialiśmy wokół wspólnych zainteresowań.

Dziękuję tym osobom, które swoją obecnością upiększyły pochmurną sobotę w Warszawie. To było wspaniałe spotkanie.

Bądźcie na bieżąco, aby zobaczyć 3 najlepsze zdjęcia i zwycięzców konkursu fotograficznego „Różnorodność kulturowa”


Znamy już zwycięzców konkursu fotograficznego. Nasze jury wybrało trzy najlepsze zdjęcia.

Fotografie pozwalają nam uchwycić to, co często umyka naszej uwadze i umożliwiają zachowanie ważnych chwil w pamięci. Jesteśmy przekonani, że Wy – nasi utalentowani uczestnicy – doskonale o tym wiecie. Chcemy bardzo serdecznie podziękować za Wasz udział w konkursie, który przypomniał nam o tej pięknej i ważnej roli fotografii. Jesteśmy także wdzięczni szanownym członkom jury, którzy wyłonili zwycięzców konkursu.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:

  1. Sumeyra Yilmaz. Tytuł: Różnorodne tła (diverse backgrounds). Opis: Kadr przedstawia wspólnotę nie tylko narodów, ale także i kultur, podkreślając jedność mimo różnorodnego pochodzenia (diverse background).
  2. Ewa Siwiecka. Tytuł: W cieniu wieszcza Opis: Adam Mickiewicz dużą część swego życia spędził w Paryżu i z pewnością dobrze rozumiał problemy migrantów. Do Polski przybywają bardzo rożne osoby. Jedni uciekają przed wojną. Inni uczą się tu lub pracują. Historia każdej osoby jest inna i każda warta wysłuchania. Polacy wielokrotnie udowodnili, że mają wielkie serca, otwarte na potrzebujących.
  3. Gulmira Bozyaka. Tytuł: Dziewczyna w hidżabie. Opis: Jak widać na zdjęciu, starałam się uchwycić odpowiedni moment, który wyrażnie oddałby znaczenie wyrażenia „różnorodność kulturowa”. Dziewczyna w hidżabie, stojąca na przeciw katolickiego kościoła, w wyrazisty sposób ukazuje różnorodność kultur.