Media & Przestępstwa z Nienawiści

Przestępstwo z nienawiści odnosi się do każdego okrutnego czynu o charakterze przestępczym motywowanego uprzedzeniami na temat pochodzenia etnicznego, religii, płci, niepełnosprawności itp. To jest głównym problemem naszych czasów i można go zaobserwować we wszystkich społeczeństwach.Obecnie wielu psychosocjologów twierdzi, że media są istotnym czynnikiem napędzającym nienawiść do przestępstw.

Konsumpcja wiadomości w mediach online, a także w mediach społecznościowych, jest silnie powiązana z rozwojem negatywnych stereotypów prowadzących do przestępstw z nienawiści.

Aby przedyskutować to wszystko i wiele innego, zapraszamy na panel „Przestępstwa z Nienawiści i Media”, podczas którego wybitni prelegenci wystąpią z prezentacjami.

Prelegenci:

Anna Alboth – dziennikarka, aktywistka pracuje dla „Minoroty Rights Group” – Przestępstwa z nienawiści na rasy i pochodzenie etniczne

Marcin Antosiewicz – dziennikarz, wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula – Media społecznościowe jako czynnik napędzający przestępstwa z nienawiści

Dawid Gospodarek – dziennikarz – Przestępstwa z nienawiści związane z fałszywym przedstawieniem religii przez media

Dołącz do nas w środę 24 lutego o godzinie 18:00
rejestracja na: spotkanie@dialoginstytut.pl