Polaryzacja Jako Element Zagrażający Społeczeństwu: Polaryzacja Religijna i Polityczna

Czy zauważyliście, jak ważny jest język mediów w erze, w której polaryzacja gwałtownie rośnie? Czy różnice wynikające z preferencji politycznych lub religijnych oddalają ludzi od siebie? A jaki jest wpływ mediów na tę polaryzację?Przedyskutujemy tę kwestię z naszymi prelegentami i porozmawiamy o tym, jak ważne jest wspólne życie i szanowanie odmienności.Dołącz do nas w środę 22 września o godzinie 19:00

rejestracja na: spotkanie@dialoginstytut.pl

Paneliści:

  • Tomasz Piotr Terlikowski – Doktor filozofii, publicysta, pisarz, autor ponad sześćdziesieciu książek. Obecnie prowadzi rozmowy z RMF i Telewizji Republika, a pisze w Rzeczpospolitej,.Wprost,. Tygodniku Solidarność, portalu Deon.
  • Maciej Kluczka – Z mediami związany od 10 lat. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynał w uniwersyteckim Radiu Meteor, prowadził tam audycję Rentgen Polityczny. Później został reporterem Radia Merkury (obecnie Radio Poznań), prowadził też poranny wywiad Kluczowy temat. Od 2017 roku jest związany z redakcją portalu misyjne.pl. Tam podejmuje tematy związane z życiem Kościoła, dialogiem międzyreligijnym, ruchem migracyjnym i organizacjami pomocowymi. Od 2017 pracował też w Tvn24 a od sierpnia 2021 roku w Radiu TOK FM, gdzie jest reporterem politycznym.

Moderator:

  • Dawid Gospodarek – redaktor, publicysta. Pochodzi z Bytowa, żyje w Warszawie. Dziennikarz Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor „Magnificat Polska”.

Wczoraj wieczorem, mieliśmy głęboki temat do przedyskutowania z udziałem wybitnych panelistów! Nasze dyskusja zaowocowały tym, że dla bardziej pokojowego świata należy znieść marginalizacje ludzi.