Poznaj Swojego Sąsiada

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia!🥳

Miło nam poinformować, że z okazji Świąt Bożego Narodzenia kontynuujemy nasz projekt „Poznaj Swojego Sąsiada”. Podobnie jak w zeszłym roku, w tym roku zapukamy do naszych sąsiadów z przygotowanymi przez nas prezentami i przekażemy sąsiadom życzenia 🎁

Jak do nas dołączyć?

1. Przygotować kartki świąteczne z życzeniami na Wigilię, napisać na nich swoje imię i nazwisko oraz numer mieszkania.

2. Dołączyć prezenty i/lub czekoladki do przygotowanych kartek (opcjonalnie).

3. Świąteczne kartki możecie kupić w każdym sklepie papierniczym, ale kartki wykonane własnoręcznie razem z rodziną i z dziećmi sprawią o wiele więcej radości. Możemy ten szczególny czas poświęcić bliskim – np. na zapoznanie dzieci z dialogiem z innymi.

4. Kolejnym krokiem jest przekazanie przygotowanych kartek sąsiadom w Waszym budynku lub na Waszym osiedlu.

Wykonałeś wszystkie kroki, przekazałeś kartki sąsiadom, a co dalej? Jak się dowiemy, że dołączyłeś do naszego projektu?

– Zrób poziome zdjęcia i filmy przygotowanych przez siebie kartek i prześlij e-mailem na adres spotkanie@dialoginstytut.pl.

Dołącz do naszego projektu, bądź naszym wsparciem, pomóż szerzyć miłość, dobro, tolerancję i dialog😊


Zgodnie z tradycją Instytutu Dialogu Dunaj w te Święta świętowaliśmy wraz z naszymi sąsiadami w ramach projektu Poznaj Swojego Sąsiada.

Naszym celem było wywołanie uśmiechu u sąsiadów podczas Świąt Bożego Narodzenia a jednocześnie wzmocnienie więzi sąsiedzkich, co jest ważną częścią społeczeństwa.

Najpierw ogłosiliśmy projekt w naszych mediach społecznościowych. Następnie nasi wolontariusze zrobili własne kartki świąteczne i upiekli ciasteczka. A na koniec wręczyliśmy nasze ręczne przygotowane prezenty i złożyliśmy naszym sąsiadom najlepsze życzenia z okazji świąt.

Oprócz pozytywnych opinii otrzymaliśmy również upominki z podziękowaniami od naszych sąsiadów.

Dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom, którzy wzięli udział w naszym projekcie i do zobaczenia na kolejnych etapach naszego projektu.