ŚWIATOWE BRATERSTWO: BARIERY I SZANSE

4 lutego był obchodzony, po raz pierwszy w tym roku, jako Międzynarodowy Dzień Braterstwa Ludzi ogłoszony przez ONZ. Staliśmy się dzięki temu świadkami wysiłków członków różnych religii na rzecz szerzenia braterstwa, solidarności, wzajemnej miłości i zrozumienia na całym świecie. W oparciu o znaczenie i wagę Dnia Braterstwa Ludzi, chcielibyśmy zaprezentować wywiady dwóch wybitnych prelegentów.

Nasz pierwszy gość, Magdalena Rzym, opowie o Polskich katolickich mediach i o tym jak reagują one na temat braterstwa ludzi różnych wyznań oraz kultur. Czy katolickie media wspierają albo zapobiegają braterstwu ludzi w Polsce.

Razem z Ruchem Focolari wyjaśnimy w jaki sposób urzeczywistnia się ludzkie braterstwo w praktyce, a także poruszymy takie tematy, jak „Działania w Ramach Dialogu Prowadzone z Inicjatywy Kościoła w Polsce. Dialog Chrześcijańsko-Muzułmański”.

rejestracja na: spotkanie@dialoginstytut.pl

Wydarzenie zostanie przeprowadzone online za pośrednictwem platformy wideokonferencyjnej Zoom. Link do wydarzenia zostanie dostarczony do osoby zarejestrowanej na wydarzenie.Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczną akceptację nagrywania, robienia zdjęć z państwa udziałem oraz ich późniejszą publikację na naszej stronie internetowej oraz mediach społecznościowych.