Światowe Braterstwo: Bariery i Szanse

4 lutego był obchodzony, po raz pierwszy w tym roku, jako Międzynarodowy Dzień Braterstwa Ludzi ogłoszony przez ONZ. Staliśmy się dzięki temu świadkami wysiłków członków różnych religii na rzecz szerzenia braterstwa, solidarności, wzajemnej miłości i zrozumienia na całym świecie. W oparciu o znaczenie i wagę Dnia Braterstwa Ludzi, chcielibyśmy zaprezentować wywiady dwóch wybitnych prelegentów.

Nasz pierwszy gość, Magdalena Rzym, opowie o Polskich katolickich mediach i o tym jak reagują one na temat braterstwa ludzi różnych wyznań oraz kultur. Czy katolickie media wspierają albo zapobiegają braterstwu ludzi w Polsce.

Razem z Ruchem Focolari wyjaśnimy w jaki sposób urzeczywistnia się ludzkie braterstwo w praktyce, a także poruszymy takie tematy, jak „Działania w Ramach Dialogu Prowadzone z Inicjatywy Kościoła w Polsce. Dialog Chrześcijańsko-Muzułmański”.

Wydarzenie zostanie przeprowadzone online za pośrednictwem platformy wideokonferencyjnej Zoom. Link do wydarzenia zostanie dostarczony do osoby zarejestrowanej na wydarzenie.Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczną akceptację nagrywania, robienia zdjęć z państwa udziałem oraz ich późniejszą publikację na naszej stronie internetowej oraz mediach społecznościowych.


Papież Franciszek wygłosił #MiędzynarodowyDzieńLudzkiegoBraterstwa w czwartek 4 lutego podczas wirtualnego wydarzenia, którego gospodarzem był szejk Mohammed bin Zayed w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z udziałem Wielkiego Imama Al-Azhar Ahmada Al-Tayyeba, sekretarza generalnego ONZ António Guterresa i innych osobistości. Z tej okazji my też zdezydowaliśmy spotkać się z przyjaciółmi żeby przypomnić jak ważny jest dialog i porozumienie międzywyznaniowe oraz kolejnym razem się pomodlić z najbliższymi kolegami. Magdalena Rzym prezentowała jaki punk widzenia ma Polskie Katolickie media na Islam i Ksiądz Jan Sroka z własnego doświadczenia opowiadł o działaniu Ruchu Focolari na rzeć pokoju i dialogu..