Warsztaty z cyklu Kręgi Braterskie – post jako wolność duchowa

Serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu „Kręgi Braterstwa” we współpracy z JCC Warszawa, Moishe House oraz Uniwersyteckim Centrum Badań Wolności Religijnej UKSW! Tym razem tematem spotkania będzie POST, a odbędzie się ono 26 marca o godzinie 17:00 wyjątkowo w siedzibie JCC Warszawa.

Po wprowadzeniach przygotowanych przez naszych gości odbędzie się czytanie świętych pism trzech religii abrahamowych nt. postu połączone z dyskusją w formule Scriptural Reasoning. Następnie wszystkich uczestników zapraszamy na wyjątkową kolację ramadanową (iftar) przygotowaną przez wolontariuszy z naszego Instytutu. 

Naszymi gośćmi będą:
Rabin Icchak Rapaport
S. Katarzyna Kowalska NDS
Dagmara Sulkiewicz

Spotkania,,Kręgów Braterskich” odbywają się w formule Scriptural Reasoning (,,międzywyznaniowe czytanie świętych pism”), która polega na spotkaniu wyznawców trzech religii abrahamowych (judaizmu, chrześcijaństwa i islamu), wspólnym czytaniu fragmentów świętych ksiąg każdego z tych wyznań dotyczących wybranego tematu oraz wzajemnej wymianie refleksji i doświadczeń. Z każdego wyznania zapraszani są eksperci, którzy w ramach wprowadzenia opowiadają o perspektywie swojej religii na dyskutowany temat.

Wierzymy, że pomimo naszych różnic, jesteśmy w stanie usiąść razem w jednym kręgu, by dzielić się mądrością naszych tradycji w atmosferze dialogu i braterstwa.

📅 26.03.2023
🕕 17:00
📍  ul. Chmielna 9A, JCC Warszawa
😋 Poczęstunek
🆓 Wstęp wolny
📩 Rejestracja: https://forms.gle/BPwMv6uonyiEt1Vr5