Dziennikarstwo Pomimo Wszystkich Trudności

Odbył się panel zatytułowany „Dziennikarstwo pomimo wszystkich trudności”.

Gościliśmy czterech znamienitych gości, którzy wygłosili przemówienia na różne tematy o zawodu dziennikarskiego.

Dziennikarstwo zawsze było trudnym zawodem. Pod hasłem „Silne społeczeństwo jest możliwe tylko z silną prasą”, dziennikarze z oddaniem wykonują swój zawód, pomimo wszystkich napotkanych trudności, aby szybko i dokładnie informować opinię publiczną. W tym celu niezależnie od godzin pracy, w każdych okolicznościach, o każdej porze dnia, każdego dnia tygodnia, a nawet bez świąt działają z poczuciem odpowiedzialności nawet w niebezpiecznych warunkach, takich jak wojna, katastrofa, epidemia. Bez zabezpieczenia życia i mienia starają się zdecydowanie kontynuować swój zawód w reżimach antydemokratycznych. Poza tym jest oczywiste, że są przedstawicielki prasy, mimo że media są zdominowane przez mężczyzn, również otrzymują bardzo ważną służbę cywilną.

Dziś  ponownie widzimy że jak ważne i trudne jest dziennikarstwo ale mimo wszystkich wyzwań, dziennikarstwo kontynuuje i będzie kontynuował. 

Serdecznie dziękujemy wszystkich uczestnikom i prelegentom, bardzo nam miło było gościć Państwa. 

Naszymi prelegentami byli: 

Marcin Antosiewicz – Dziennikarz, Wykładowca Uczelni

Mariusz Kowalczyk- Dziennikarz, Newsweek Polska 

Joanna Warecha- Dziennikarka, Dokumentalistka, Reportażystka 

Levent Kenez-Zastępca dyrektora wykonawczego Nordoc Monitor, Sekretarz główny Sztokholmskiego Centrum Wolności

Na naszym kanale Youtube znajduje się filmik zawierające reportaż z prelegentami tego wydarzenia, obejrzyjcie filmik klikając w poniższy link: